Blog

Czujniki w transporcie. Jak zredukować ryzyko wstrząsów, przechyłów i zmian temperatury?

Transport ładunków ponadgabarytowych jest niezwykle skomplikowany z punktu widzenia logistycznego. Aby zredukować ryzyko wstrząsów, przechyłów i zmian temperatury warto zaopatrzyć się w specjalistyczne czujniki. Umieszcza się je w skrzyni lub w opakowaniu. Z jednej strony umożliwiają one monitorowanie przewożenia ładunków i dbanie, by nie uległy uszkodzeniu, z drugiej mogą pomóc one w dochodzeniu odszkodowania, w przypadku uszkodzenia transportowanych dóbr. 

Sprawdź w naszym wpisie, jak działają czujniki:

Załadunek towaru przed transportem. Przebieg procesu

Zanim ładunek ruszy w drogę, musi zostać w odpowiedni sposób załadowany na pojazd go przewożący. W jaki sposób należy zatem przygotować transport? Sprawdź w naszym wpisie!


Kontenery wentylowane. Najwyższa jakość transportu

Korzystanie z kontenerów pozwala usprawnić każdy etap związany z załadunkiem i transportem towarów. Jednocześnie nowoczesny kontener gwarantuje, że przewożony produkt dotrze do miejsca przeznaczenia bez uszkodzenia czy zmiany swoich właściwości. Szczególne możliwości podczas transportu zapewniają kontenery wentylowane.

Rola wibroizolacji w zabezpieczaniu ładunku

Wstrząsy, drgania i wibracje mogą być przyczyną poważnych uszkodzeń maszyn i urządzeń, które są poddawane relokacji. W czasie transportu może pojawić się wiele sytuacji, w których ładunek jest narażony na tego rodzaju obciążenia. Najprostszą i zarazem najskuteczniejszą metodą zabezpieczenia przewożonego ładunku jest zastosowanie różnych rozwiązań pozwalających na jego dobrą wibroizolację. Sprawdźmy, jakie zagrożenia pojawiają się najczęściej i zobaczmy, w jaki sposób można sobie z nimi radzić.

Pakowanie obiektów wielkogabarytowych krok po kroku

Usługa pakowania wielkogabarytowego jest niezwykle trudnym i logistycznie ciężkim do przeprowadzenia przedsięwzięciem, którego w przypadku konieczności przetransportowania danych maszyn, części wyprodukowanych obiektów, nie sposób uniknąć. Zdecydowaliśmy się na opisanie procesu wysyłki obiektów wielkogabarytowych, aby pokazać, że transport wielkogabarytowy może przebiegać w pełni bezpiecznie dla przewożonego ładunku.

Zalety skrzyń ażurowych

Wiele firm transportowych wykorzystuje różnego rodzaju opakowania do przewozu ładunków. W zależności od towaru używa się innych skrzyń i palet. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie skrzyń ażurowych, które gwarantują bezpieczny transport ładunku. Takie rozwiązanie jest wykorzystywane zarówno w przewozie drogowym, jak i morskim czy lotniczym. Drewniane skrzynie do transportu mają wiele zalet, dzięki czemu coraz więcej firm zajmujących się logistyką chętnie je wykorzystuje. 

Jak chronić transportowany ładunek przed korozją?

Wiele firm transportowych zmaga się z trudnymi warunkami, w jakich przystało im przewozić towary. Niektóre z nich są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. Nieprzyjemną konsekwencją ujemnych temperatur jest korozja, która jest procesem stopniowego niszczenia materiałów. Z racji tego, że przez to firmy są narażone na niemałe straty, należy odpowiednio zabezpieczyć transportowany ładunek.

Materiały specjalnego przeznaczenia do zabezpieczania ładunków w transporcie

Logistyka zagląda do coraz większej ilości dziedzin życia. Transport wielu towarów wymaga zastosowania skomplikowanych technologii i specjalnych materiałów - mowa tutaj przede wszystkim o transporcie lotniczym oraz wodnym. Warto wiedzieć, jakie materiały przeznaczone są do zabezpieczenia ładunków w transporcie.  Gdzie znajdują one swoje zastosowanie?

Zagrożenia dla ładunku w transporcie morskim

Transport morski odbywa się za pomocą specjalnie przygotowanych statków, np. kontenerowców, zbiornikowców i gazowców. Jest ekonomiczny, a przy tym pozwala przewieźć dużą ilość ładunku każdego rodzaju. Transport morski, jak każdy, wiąże się jednak z pewnymi niebezpieczeństwami. Jakim zagrożeniom może więc podlegać ładunek w trakcie żeglugi wodnej? 

Relokacja parku maszynowego krok po kroku

Jednym z najtrudniejszych przedsięwzięć logistycznych jest zaplanowanie relokacji parku maszynowego czy linii produkcyjnych. Podobne operacje zdarzają się coraz częściej w czasach regularnych przeprowadzek przedsiębiorstw, które poszukują nowych terenów czy też państw pod swoją działalność. Wyposażenie przemysłowe jest bardzo drogie, dlatego zamiast inwestować w następny park maszynowy czy linię produkcyjną, lepiej je przetransportować w nowe miejsce z wykorzystaniem specjalistycznych usług, które proponuje nasza firma.

Pages

ARE YOU INTERESTED IN OUR PRODUCTS OR SERVICES?

Need more information?

Please call or email

Contact